ICE Radio Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ICE Radio Forum

Cea mai buna muzica de pana acum !!!
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ati venit pe forumul dedicat IceRadio, momentan este in dezvoltare, dar puteti contribui si dumneavoastra daca doriti..

 

 Stiri din lumea sportului

In jos 

Care este Echipa voastra favorita ?
-Steaua
Stiri din lumea sportului I_vote_lcap67%Stiri din lumea sportului I_vote_rcap
 67% [ 6 ]
-Dinamo
Stiri din lumea sportului I_vote_lcap0%Stiri din lumea sportului I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
-CFR Cluj
Stiri din lumea sportului I_vote_lcap0%Stiri din lumea sportului I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
-Rapid
Stiri din lumea sportului I_vote_lcap0%Stiri din lumea sportului I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
-Unirea Urziceni
Stiri din lumea sportului I_vote_lcap11%Stiri din lumea sportului I_vote_rcap
 11% [ 1 ]
-Craiova
Stiri din lumea sportului I_vote_lcap0%Stiri din lumea sportului I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
-Alta
Stiri din lumea sportului I_vote_lcap22%Stiri din lumea sportului I_vote_rcap
 22% [ 2 ]
Total voturi : 9
 

AutorMesaj
Dj BertY
Ascultator Special
Ascultator Special
avatar


Numarul mesajelor : 29
Data de inscriere : 20/08/2009

Stiri din lumea sportului Empty
MesajSubiect: Stiri din lumea sportului   Stiri din lumea sportului I_icon_minitimeLun 24 Aug 2009, 22:35

Stiri din lumea sportului Adrian_Mutu_DW_Spor_553463g
"De luni, Adrian Mutu ar putea să nu mai joace fotbal!"

Presa din Italia rămâne strâns conectată la drama pe care o trăieşte Adrian Mutu. De la aflarea deciziei TAS, conform căreia trebuie să plătească 17 milioane de euro lui Chelsea, 'Briliantul' pare răvăşit: a slăbit cinci kilograme şi se gândeşte serios să agaţe ghetele în cui.

Cel puţin aşa susţine 'La Nazione', care anunţă că starea psihică a vârfului Fiorentinei este atât de precară încât la începutul săptămânii viitoare va anunţa că se lasă de fotbal.

Varianta unui proces civil, singura alternativă de a nu plăti colosala sumă clubului lui Abramovici nu pare a fi luată în calcul de atacant. Fostul său agent, Ioan Becali, declara în urmă cu două săptămâni, pentru ProSport că "dacă se duce în civil, Mutu va fi distrus de Chelsea"

Rămâne de văzut dacă verdictul dur dat de presa din peninsulă se va adeveri, având în vedere că internaţionalul nostru este văzut de cei mai mulţi dintre oamenii de fotbal de la noi ca un luptător, cu o sete de revanşă uriaşă

"De luni, Adrian Mutu ar putea să nu mai joace fotbal. Nu este o ipoteză, ci o variantă reală în aceste ore, în care moralul jucătorului este devastat. Mutu s-a băgat într-o afacere care-l depăşeste şi care îl poate obliga să rămână fara slujbă. Astfel, meciul cu Palermo poate fi ultimul pentru Mutu.", scrie pe firenzeviola.it, care citează 'La Nazione'


----------------------------------------------------------------------------------------------------

Stiri din lumea sportului Eugen_trica
Trică s-a înţeles cu Craiova: "Îmi doream demult să mă întorc!"

După ce în jurul prânzului a refuzat Pandurii Tg. Jiu, Eugen Trică s-a înţeles în această seară cu Adrian Mititelu pentru o revenire după mai bine de 10 ani la gruparea din Bănie.

Înţelegerea se va întinde pe o perioadă de trei ani de zile, urmând să câştige aproximativ 170.000 de EURO pe sezon. Mâine cele două părţi ar urma să semneze înţelegerea. Contactat de ProSport, Trică a confirmat discuţiile: "Frate, nu e normal să îmi închei cariera acolo unde am început-o? Mi-am dorit mai de mult să revin la Universitatea, dar nu puteam să mă propun singur. M-am înţeles cu domnul Mititelu, nu vor fi probleme şi sper ca suporterii să mă primească bine, pentru că eu vin să dau tot ce pot pentru echipă", a spus mijlocaşul pentru ProSport

Eugen Trică a mai evoluat la Craiova în perioada 1994 - 1999, după care s-a transferat la Steaua


----------------------------------------------------------------------------------------------------

Stiri din lumea sportului Craiovay
"Steaua şi Craiova sunt cele mai iubite echipe din România!"
Patronul Universităţii Craiova, Adrian Mititelu, a declarat că suporterii echipei sale sunt cei mai numeroşi din ţară, după ce ai Stelei. Omul de afaceri a spus că echipa sa rămâne un "grand" al campionatului, o mare echipă. Mititelu a adăugat că nu se poate numi o echipă mare o echipă precum Unirea Urziceni, care are maxim 5.000 de spectatori la un meci. Oficialul oltean a mai continuat spunând că la meciul de la Poli Iaşi vrea arbitrii străini.

"Niciodată nu poate să fie o echipă care are 5000 de spectatori la un meci un "grand". Craiova are un brand, eu susţin că după Steaua, Craiova are cei mai mulţi suporteri. Mulţi sunt dezamăgiţi că echipa nu a scos capul, dar una-i una şi alta-i alta. Sunt suporteri pasivi. Încă nu l-am convins pe Piţurcă. Noi am dat o dispoziţie la club să se facă tot ce trebuie ca la meciul de la Iaşi să avem arbitrii străini. Eu am avut o discuţie particulară cu Cristi Borcea şi mi-a promis că la prima etapă din retur să avem arbitrii străini. Uneori e un avantaj că la Urziceni e linişte, nu e presiune. Aducem la Craiova suporterii de la Urziceni cu două dube. Eu cred că Dinamo va fi exclusă din acest sezon din cupele europene", a spus Adrian Mititelu la gsp tv.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Stiri din lumea sportului Coregrafiedsc7714

"Dinamo nu are nicio şansă la UEFA! Decizia a fost luată de joi!"
Managerul Unirii Urziceni, Mihai Stoica, a declarat că soarta lui Dinamo a fost pecetluită încă de joi seara de când arbitrul a scos echipa de pe teren. Oficialul a povestit cum s-au derulat lucrurile la meciul Steaua-Shelbourne, atunci când echipa din Ghencea a fost penalizată pentru rasism. Mihai Stoica consideră că se vrea a se da un exemplu din anumite cazuri, indiferent dacă e ceva adevărat sau nu.

"La meciul cu Shelbourne n-am avut nicio şansă. A intrat unul pe teren cu 15 minute de final, la scorul de 3-0 şi au zis de cei de la Shelbourne că nu s-a putut concentra pentru că a fost înjurat. Raportul observatorului a fost favorabil, scria că n-a fost nimic. Dar oficialii de la Shelbourne veniseră la şedinţa tehnică în pantaloni scurţi şi au spus că băiatul a fost insultat. L-au întrebat pe Claude Colombo câţi au înjurat şi a spus '4000', dar fuseseră 5000 de oameni! A fost incredibil! O să fie greu pentru Dinamo, soarta lor s-a scris sâmbătă seară!", a spus Mihai Stoica la gsp tv.



-----------------------------------------------------------------------------------------------------


Stiri din lumea sportului Iancu
"E prea puţin 1 milion € pentru Roman? Nu dau mai mult!"

În urmă cu ceva timp, Marian Iancu îşi manifesta dorinţa de a-i aduce pe Bega pe Janos Szekely (Steaua) şi Mihai Roman (FC Braşov). Dacă pe primul Timişoara l-a ratat din cauza dorinţei jucătorului de a rămâne în Ghencea, pe Roman nu-l lasă oficialii clubului să plece. Şi asta pentru că nu sunt de acord cu oferta de 1 milion de EURO. Dinu Gheorghe este de părere că jucătorul valorează mai mult din moment ce pentru Tănase, şi el jucător de naţională, s-a plătit suma de 1,8 milioane pentru numai 50% din drepturi.

Marian Iancu nu este dispus însă să negocieze şi le dă un ultimatum braşovenilor: "Acceptaţi un milion sau nu-l mai luăm deloc!"

"Să vină alţii să ofere mai mult. Oferta noastră e de un milion de EURO şi este valabilă până pe 10 septembrie. E corect ce face Braşovul, dacă acceptă, bine, dacă nu, iarăşi bine. Noi nu suntem disperaţi să acoperim postul ăla pentru că avem jucători", a spus patronul bănăţenilor la DigiSport, în cadrul emisiunii Fanatik Show.
Sus In jos
http://www.bulexgroup.com
 
Stiri din lumea sportului
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Stiri din lumea muzicii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ICE Radio Forum :: Off-Topic :: Sport-
Mergi direct la: